Wprowadzenie

7. ANWIL Półmaraton Włocławek zaskoczył Was terminem, miejscem, a przede wszystkim formułą. To będą zawody inne niż poprzednie, co oznacza, że będzie jeszcze ciekawiej.

Po kolei. W odróżnieniu od minionych lat, w 2020 roku ANWIL Półmaraton Włocławek pobiegnie nie w pierwszą niedzielę października, a niespełna tydzień później (10.10.2020). Wszystko przez odwołanie kilku innych imprez biegowych, z którymi wcześniej musieliśmy „koegzystować”.

Tegoroczny bieg nie ruszy ulicami i dzielnicami Włocławka, tylko ograniczy się do Stadionu Piłkarsko-Lekkoatletycznego. Słowo „ograniczy” nie jest to jednak najlepsze, bo przecież to sprawa niebywała, by biegać po stadionie na którym kilka tygodni wcześniej rywalizowali Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic, Joanna Jóźwik, Marcin Lewandowski, czy Adam Kszczot. W dodatku, zawody rozegrane zostaną wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, co niewątpliwie nada im wyjątkowego, podniosłego charakteru.

Wreszcie nowa formuła. Czym jest EKIDEN? To rozłożenie dystansu półmaratonu na sztafetę złożoną z sześciu biegaczy. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 6097,5m, drugi 5000m, trzeci 4000m, czwarty 3000m, piąty 2000m i wreszcie szósty 1000m. Jedna osoba może startować tylko na jednej zmianie sztafety. Co ważne, w składzie drużyny muszą się znaleźć dwie kobiety – mogą wystartować na dowolnym z wymienionych dystansów. Który biegacz pokona który odcinek, decyduje kapitan. 

Zawodnicy każdej sztafety będą mieli do pokonania łącznie dystans równy długości półmaratonu. Zapisy rozpoczęły się 16 września i potrwają do zamknięcia list startowych (zapisywać można się wyłącznie drogą elektroniczną na www.time4run.com.pl

Oprócz półmaratonu EKIDEN miłośnicy biegania będą mogli zmierzyć się także z dystansem 10000m. Na starcie najpierw stanie 40 kobiet, a po ukończeniu przez nie biegu, swoje zawody rozegrają mężczyźni. Mocno ograniczona liczba uczestników wynika oczywiście z przyczyn epidemiologicznych. Warto więc się spieszyć i już teraz zgłosić do udziału w imprezie, która na pewno na długo zapadnie Wam w pamięć.

Jak co roku, również teraz nie zabraknie biegów dla najmłodszych. Dzieci urodzone w rocznikach 2007 – 2016 będą miały okazję posmakować sportowych emocji na pięciu dobranych do ich możliwości dystansach (od 200 do 600m). Każde z nich otrzyma numer startowy, medal i upominek.

Skoro o nagrodach mowa, to warto wspomnieć, że dla najlepszych sztafet przygotowano gratyfikacje finansowe (I miejsce 1800zł; II miejsce 1500zł, III miejsce 1200zł). Także pierwsze trójki w biegach na 10000m mogą liczyć na nagrody: I miejsce 600zł, II miejsce 400 zł, III miejsce 200zł. Każdy uczestnik otrzyma medal, a szczęśliwcy mają szansę na wylosowanie nagród rzeczowych.

Więcej o zasadach 7. ANWIL Półmaratonu Włocławek w REGULAMINIE.

 

Lekkoatletyczny Klub Sportowy VECTRA
Aleja Fryderyka Chopina 10/12
87-800 Włocławek

+ 48 795 53 0612
vectrawloc@interia.pl